link_mdr
aktualności
2012 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 96 |
 9. 97 - 106 |
  min min min min min min min min min min min min
15 maja 2012

Święto Wrocławskiego Rowerzysty 2012 - już 3 czerwca!

Wielka Parada Rowerowa już niedługo - mamy do Ciebie kilka próśb:

1. Pomóż nam promować imprezę: jeśli masz czas, siłę i chęci społecznie porozwieszać trochę plakatów i naklejek na uczelni, w szkole, sklepie, bibliotece, na mieście - przyjdź do naszego biura na Białoskórniczej 26 w godz. od 9 do 18.

2. Na przejazd przynieś ze sobą sprzęt grający, gwizdek, instrument muzyczny, talent wokalny - niech będzie nas słychać!

3. Na pikniku będzie prowadzona akcja re-dętka, czyli co można zrobić ze starych dętek rowerowych - przynieś stare, niepotrzebne dętki ;-)

4. Planujemy w czwartek lub piątek zorganizować happening na ul. Robotniczej (kontrapas) - osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt z nami!

5. I nie zapomnij szykownie się ubrać na paradę - możesz wygrać rower!

 


 

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że wielkimi krokami zbliża się czwarta edycja Święta Wrocławskiego Rowerzysty - 03.06.2012. Pod sztandarem Święta Cyklicznego, po raz drugi odbywać się będzie symultanicznie w najbardziej rowerowych miastach Polski!

START: 03.06.2012 (niedziela), 11:30, róg Szewskiej i Wita Stwosza

Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich zroweryzowanych na wielką przejazd ulicami Wrocławia, tym razem pod hasłem Elegancka Parada Rowerowa i bajk-piknik, który odbędzie się w Parku Tołpy. Impreza jest dofinansowana z Gminy Wrocław oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Elegancka Parada Rowerowa oznacza, że tego dnia obowiązują stroje stylowe :) Wśród najbardziej eleganckich rowerzystów i rowerzystek rozlosujemy nagrody główne - 3 rowery od firmy Harfa-Harryson:

- Felt: QX 65 52 cm
- Felt Cruiser M-Racer
- Hercules City Bike damka

 

Przypominamy też, iż do 28 maja trwa nasz konkurs, w którym można wygrać 3-dniową wycieczkę rowerową do Alzacji! Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas bajk-pikiniku.

 

Weź ze sobą znajomych i własną muzyką na paradę - niech będzie nas słychać i niech będzie nas wielu!

Największa, otwarta, rowerowa impreza we Wrocławiu startuje o 11:30 z placu przy kościele św. Marii Magdaleny. Peleton przejedzie ulicami Wrocławia trasę ok. 7km i zakończy się bajk-piknikiem w Parku im. Stanisława Tołpy (14:00-18:00).

Po co jest ta impreza?

Powodów jest wiele. Jednym z nich jest niepowtarzalna atmosfera i wspaniała zabawa. Drugim idea, dla której wspólnie jedziemy przez miasto. Demonstrujemy rosnącą we Wrocławiu liczebność rowerzystów, zwracając tym samym uwagę magistratu na nasze potrzeby związane z poprawą jakości starej i budową nowej infrastruktury rowerowej, żeby rowerzyści mogli poczuć się bezpieczniej. Od Waszej obecności będzie zależeć, czy nasze postulaty dotyczące budżetu rowerowego zostaną w końcu wysłuchane!

W ubiegłym roku w peletonie i pikniku wzięło udział prawie 2 tysiące rowerzystów! Czy uda nam się pobić zeszłoroczny rekord? To zależy od Was! Zapraszajcie przyjaciół, rodzinę, współpracowników, pomóżcie nam promować idee, które niesie z sobą Święto Cykliczne. Przyjedź i pokaż, że sprawy rowerzystów nie są Ci obojętne!

Tegoroczne Święto Wrocławskiego Rowerzysty / Święto Cykliczne jest organizowane w standardzie Zielonych Wydarzeń - co oznacza, że uwzględnia na etapie przygotowań i realizacji eventu ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz społeczny aspekt – wykorzystanie lokalnego potencjału, specyfiki regionu. Więcej o tym tutaj.

Rowerowa sieć

Święto Cykliczne już po raz drugi odbędzie się równolegle w kilkunastu polskich miastach. Na całym świecie w ramach Światowego Dnia Środowiska odbywać się będą imprezy o podobnym  charakterze. Organizatorem Święta Wrocławskiego Rowerzysty jest stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, a w skali ogólnopolskiej sieć Miasta dla Rowerów, której WIR jest członkiem.

Święto Cykliczne 2012 jest organizowane wspólnie z portalem Polska na Rowery

Chcesz pomóc?

Każda para rąk (tudzież kół) chętnych do pomocy jest mile widziana. Jeżeli chcesz przyłączyć się i wesprzeć nas dystrybuując ulotki, plakaty, czy pomagając w zabezpieczeniu porządkowym przejazdu, skontaktuj się z nami drogą mailową lub przez facebook.com/rowerowy.wroclaw. Tutaj więcej o potrzebach pomocy.

Elegancka Parada Rowerowa:

Startujemy 3 czerwca o godzinie 11:30 z placu przy katedrze św. Marii Magdaleny (róg ulic Szewskiej i Wita Stwosza), skąd ruszymy na ulice miasta w Eleganckiej Paradzie Rowerowej.

Trasa przejazdu: Wita Stwosza - Błogosławionego Czesława - Kazimierza Wielkiego - Krupnicza - Piłsudskiego - Świdnicka - Bożego Ciała - Widok - Kazimierza Wielkiego - Oławska - Traugutta - Plac Powstańców Warszawy (Plac Społeczny) - Most Grunwaldzki - Plac Grunwaldzki - Rondo Reagana - Piastowska - Sienkiewicza - Górnickiego - Prusa.


Pokaż trasa ŚWR 2012 na większej mapie

Metą przejazdu jest Park im. Stanisława Tołpy, w którym odbędzie się bajk-piknik, na którym m.in.:

 • ●    występy rowerowo – artystyczne
 • ●    Dziecięce Wyścigi Rowerkowe, organizowane przez portal mmWrocław.pl (patrz poniżej).
 • ●    gry i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
 • ●    zajęcia dla najmłodszych
 • ●    alleycat, czyli rowerowa gra miejska - o 16:00 by WROSTRO
 • ●    znakowanie rowerów przez policję
 • ●    Dr Bike, czyli darmowe porady i naprawy rowerowe
 • ●    100 pytań do Oficera Rowerowego
 • ●    prezentacje rowerów i sprzętu rowerowego
 • ●    testy zapięć rowerowych
 • ●    zdjęcia pamiątkowe
 • ●    i inne...

Jak można się zgłosić do II Wrocławskich Dziecięcych Wyścigów Rowerowych:

W wyścigu mogą uczestniczyć dzieci w wieku 3-10 lat. Warunek uczestnictwa to sprawny rower, kask rowerowy i zgłoszenie dziecka przez rodzica do wyścigu pod nr. tel.: 22 463 07 62 lub 22 463 03 25 lub e-mail: rowerki@mmwroclaw.pl

Zgłoś swoje dziecko już dzisiaj! Ilość miejsc ograniczona.


Punktem kulminacyjnym imprezy będzie konkurs, którego zwycięzcy wrócą do domu na nowym rowerze. Rowerami, ufundowanymi przez firmę Harfa-Harryson, nagrodzimy najbardziej szykownych rowerzystów, którzy wezmą udział w Eleganckiej Paradzie Rowerowej! Inspiracji można szukać np. tutaj ;)

Podczas bajk-pikniku ogłosimy również zwycięzców w konkursie, na najciekawszą relację rowerową - do wygrania jest 3-dniową wycieczka rowerowa do Alzacji!

Na miejscu będzie się można także posilić, oraz napoić. Zapewniamy zabezpieczenie policji, zabezpieczenie medyczne, oraz zaplecze sanitarne.
 

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję Święta Wrocławskiego Rowerzysty!

 

REGULAMIN UCZESTNIKÓW PRZEJAZDU ŚWIĘTO WROCŁAWSKIEGO ROWERZYSTY / ŚWIĘTO CYKLICZNE WROCŁAW, 03.06.2012

 1. Przejazd odbywa się na trasie: Wita Stwosza - Błogosławionego Czesława - Kazimierza Wielkiego - Krupnicza - Piłsudskiego - Świdnicka - Bożego Ciała - Widok - Kazimierza Wielkiego - Oławska - Traugutta - Plac Powstańców Warszawy (Plac Społeczny) - Most Grunwaldzki - Plac Grunwaldzki - Rondo Reagana - Piastowska - Sienkiewicza - Górnickiego - Prusa.
 2. Wszyscy uczestnicy biorący udział w przejeździe stosują się do zasad regulaminu oraz poleceń organizatora i Policji zabezpieczających trasę przejazdu.
 3. Trasę należy pokonywać w zwartej grupie; uczestnikom nie wolno wyprzedać osoby pilotującej i nie powinni zostawać w tyle za osobą zamykającą rajd. Peleton prowadzą, otwierają i zamykają uprawnione przez organizatora do tego osoby.
 4. Odłączenie się od peletonu oznacza rezygnację z uczestnictwa w przejeździe.
 5. Osoby porządkowe zabezpieczające przebieg imprezy ze strony organizatora wyróżniają się koszulkami „Święto Cykliczne” oraz gwizdkiem.
 6. Dzieci nie posiadające karty rowerowej mogą brać udział w przejeździe pod opieką rodziców, lub wyjątkowo innych osób pełnoletnich ponoszących pełną odpowiedzialność za dziecko.
 7. W przejeździe uczestniczą osoby posiadające rower sprawny technicznie i wyposażony w sposób zgodny z przepisami.
 8. W czasie startu, na całej trasie, a także w czasie imprezy wieńczącej przejazd uczestników obowiązuje kulturalne, sportowe zachowanie, nie zaśmiecanie otoczenia, pogoda ducha i pomoc wszystkim innym współuczestnikom przejazdu.
 9. Osoby nieletnie są zobowiązane uczestniczyć w przejeździe w kasku ochraniającym głowę.

Wrocławska Inicjatywa RowerowaOrganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa na zlecenie i przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego Wrocławia. Impreza dofinansowana zostałą również ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Sponsorami głównymi jest sklep i serwis Harfa-Harryson oraz le Comité Régional du Tourisme d’Alsace i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Partnerami są Fundacja EkoRozwoju, Moje Miasto Wrocław oraz Stowarzyszenie Wrostro.

 

Organizator: Wrocławska Inicjatywa Rowerowa  
Czapka narodowa: Miasta dla Rowerów

Współorganizator Święta Cyklicznego: polskanarowery.pl
 Mecenat: Urząd Miejski Wrocławia
Wsparcie: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Sponsor główny: Harfa-Harryson

Sponsor główny: le Comité Régional du Tourisme d’Alsace

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Sponsor: MacTronic
Sponsor: RoweryStylowe.pl
Sponsor: Inss-Pol
Sponsor: Elektra
Partner: Moje Miasto Wrocław
Partner: Fundacja Ekorozwoju  
Partner: Wrostro
Patron medialny: Radio RAM
Patron medialny: TuWroclaw.com
Patron medialny: wRower.pl
Catering: Najadacze.com
   
   

 ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2019 - 03 - 24
 
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa