link_mdr
aktualności
2012 :
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 96 |
  9. 97 - 106 |
  min min min min min min min min min min min min
11 lipca 2012

Powstaje kolejny przejazd przez skrzyżowanie Hallera i Powstańców Śl.

Właśnie trwają prace budowalne nad wyznaczeniem połączenia dwóch głównych tras rowerowych tj. biegnącej wzdłuż Hallera oraz Powstańców Śląskich.

Po wykonanym w 2010 roku połączeniu dróg rowerowych w ciągu Powstańców Śląskich (zobacz tutaj i tutaj) przyszła kolej na kolejny ukłon w kierunku rowerzystów na tym skrzyżowaniu. Zamiast przekraczać 4 sygnalizacje świetlne i tracić na ten manewr nawet 160 sekund, rowerzyści po przebudowie przekroczą skrzyżowanie "na raz", razem z tramwajem i samochodami skręcającymi w lewo z Hallera w ul. Powstańców Śląskich. Oczywiście rozwiązanie umożliwi skręt w obu kierunkach.

Takie rozwiązanie jest nowością zarówno we Wrocławiu jak i w całym kraju. Pomysł został zgłoszony przez wrocławskich rowerzystów (zobacz w komentarzach) i jest to już kolejna realizacja (po np. kontrapasie na Robotniczej) wynikająca z zgłoszonej interwencji.

txt & foto: Daniel Chojnacki, odnośniki od redakcji

Zobacz projekt.pdf (488 kB)

spacer
Nie możliwe!
Przecie to skrzyżowanie nie-da-się-Powstańców/Hallera! Ile trzeba było przekonywać, że można puścić rowery na wprost przez Powstańców, bez jeżdżenia dokoła. Nie no, naprawdę coś się chyba ruszyło... ;D

woo-cash

Na projekcie jest widoczna tylko jedna "noga" tego przejazdu natomiast na waszych "wizualizacjach" (mistrzostwo painta) widać, że będzie można skręcać zarówno od strony miasta jak i od strony Borku z powstańców, to w końcu jak? A ostatnio jechałem i myślałem nad tym jak by można było to zrobić... ;)

elcin

Wszystko jest w porządku ze zdjęciami
Pierwsze jest robione przy północnej krawędzi skrzyżowania, drugie przy zachodniej. Linie też namalowane są prawidłowo.

voc

Bardzo dobrze!
Brawo za ten pomysł. To niewątpliwie zachęci do wjechania na ddr na wysokości Gajowickiej. Następna powinna pójśc śluza (bo na nic innego nie ma tam chyba miejsca) umożliwiająca wjazd na tą drogę przy skrzyżowaniu z Mielecką (koło CH Borek), bo obecnie na zrobienie tego trzeba tracić 2 cykle sygnalizacji więcej niż przejeżdżając jezdnią, więc nigdy tego nie robię.

aviator

:-)
Kilka tygdni temu widzialem juz pewna rowerzystke ktora pokonala ten zakret dokladnie tak jak pokazuja namalowane na zdjeciach linie. Az sie prosilo o takie polaczenie, a dla ow Pani uznanie za myslenie (dosc rzadko spotykane na drogach) ;-)

Acacio

:-)
Kilka tygdni temu widzialem juz pewna rowerzystke ktora pokonala ten zakret dokladnie tak jak pokazuja namalowane na zdjeciach linie. Az sie prosilo o takie polaczenie, a dla ow Pani uznanie za myslenie (dosc rzadko spotykane na drogach) ;-)

Acacioilosc komentarzy: 6
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2019 - 01 - 20
 
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa