link_mdr
aktualności
2012 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 96 |
 9. 97 - 106 |
  min min min min min min min min min min min min
20 listopada 2012

Fundacja Rak’n’Roll jedzie na rowerach na Zwrotnik Raka!

Fundacja Rak’n’Roll realizuje kolejny bezkompromisowy i pełen energii projekt - Rak'n'Rolling, którego celem jest propagowanie aktywności fizycznej, podróżowania i pokonywania własnych ograniczeń, jako motywacji do walki z rakiem, czy też powrotu do normalnego życia po chorobie.

Raka można pokonać. Celem pierwszej akcji „na Zwrotnik Raka” jest symboliczne przejechanie na rowerach raka -Zwrotnika Raka. Ekipa raknrollingowców wyruszy z Warszawy już 12 października b.r i przez 3 miesiące pokona 5000 kilometrową trasę przez Polskę, Czechy, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Maroko i Saharę Zachodnią. W ten sposób fundacja Rak’n’Roll chce po raz kolejny pokazać, że to co wydaje się niemożliwe - jest do zrobienia, że raka można pokonać, tak jak pokonać można drogę na Zwrotnik Raka.

Kierunek Zwrotnik Raka. Wyprawę organizują doświadczone rowerzystki Agnieszka Gudowska, Eliza Czyżewska, a do ekipy dołączył także Piotr Pogon, który jest ambasadorem projektu. Trasa podzielona jest na 8 etapów, każdy trwa 8 dni i mierzy około 500 km. Każdego dnia uczestnicy będą mieli do pokonania ok 60 km w zróżnicowanym terenie. W każdym z etapów udział weźmie około 4-6 uczestników. Etap pierwszy z Warszawy do Mediolanu i ostatni z Agadiru na Zwrotnik Raka są najdłuższe i liczą ok 1300 km – do pokonania w maksymalnie 14 dni. W każdym z etapów planujemy udział podopiecznego Fundacji, osoby, która wygrała walkę z rakiem.

Sztafeta wyruszy z Warszawy. Uczestnicy wyprawy wyruszą 12 października o godzinie 17:30 z dziedzińca Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. Uczestnicy Skąd żegnać będą ich Ambasadorzy projektu, rowerzyści, podopieczni Fundacji, którzy wezmą udział w późniejszych etapach podróży, a także wszyscy, którzy identyfikują się z misją projektu. Podczas eventu, do specjalnie przygotowanej książeczki, będzie można wpisać swoje marzenie antyrakowe, które uczestnicy zabiorą ze sobą na Zwrotnik Raka. W tej samej książce uczestnicy poszczególnych etapów będą prowadzić pamiętnik z podróży.

Każdy może pomóc i kupić kilometr. Każdy może przyłączyć się do akcji kupując kilometr czyli cyklocegiełkę o wartości 30 zł. To symboliczny 1 kilometr na naszej trasie. Cegiełki to rysunki dzieci o tematyce projektu w rak'n'rollingowej oprawie graficznej. Środki zebrane ze sprzedaży cegiełek zostaną przekazane na cele statutowe Fundacji.

Opłatę za kilometr można wpłacać na konto Fundacja Rak'n'Roll - Wygraj Życie (73 1140 2017 0000 4502 1050 9042) podając równocześnie swoje dane do przesłania cyklocegiełki na adres : raknrolling@raknroll.pl

Projekt będzie można śledzić na blogu: http://raknrolling.blogspot.com/ i na Facebooku: https://www.facebook.com/RaknRolling

Partnerami projektu są Mazovia Maraton, Grukuma Travel Solutions, Havas Wordwide Warsaw. Patronat medialny: Traveler, Rowertour, Peron 4, Ofeminum.pl

Informacje o organizatorach

Agnieszka Grudowska - Latynoamerykanistka z pasji, manager z wykształcenia. Po rocznym stypendium kulturoznawstwa w Indonezji zdecydowała się zostać zawodowym sprzedawcą marzeń. Praca we własnej firmie pozwala jej na elastyczne zarządzanie czasem i realizację wszystkich szalonych pomysłów. Lubi się dobrze zmęczyć - przemierzyła rowerem wiele krajów Afryki i Azji, ponadto, razem z ekipą Afryki Nowaka wzięła udział aż w cztery etapach tego niezwykłego przedsięwzięcia. Spodziewać się więc można, że kiedyś nogi wyewoluują jej w dwa kółka. Improwizacja i nieustanne zmaganie się z żywiołami dodaje jej wigoru i inspiruje. Nieuleczalnie uzależniona od podróży, podczas których zagląda we wszystkie nieznane kąty, również te kulinarne. Po powrocie, już w domu, przygotowuje potrawy, które wprawdzie dziwnie wyglądają, ale za to smakują i pachną odległymi krajami. Wszystko, co robi w życiu, robi z pasją, albo wcale.

Eliza Czyżewska - Z wykształcenia psycholog. Udowadnia wszystkim wkoło, że nie ma rzeczy niemożliwych i trzeba konsekwencji żeby realizować swoje marzenia. Popychana wrodzoną chęcią przygody, dreszczyku i spotkania tego co nieznane co jakiś czas przesuwa granicę i sprawdza na ile może sobie jeszcze pozwolić. To, co kocha, to ludzie, którzy ją otaczają i góry, koniecznie zimą, koniecznie wysokie. Od jakiegoś czasu sprawdza się w ratownictwie i przetrwaniu w ekstremalnych warunkach. Na co dzień częściowo myślami na morzu. A jak nie z liną w ręku, nie w siodle, to na pewno spotkacie ją na siodełku nieodłącznego już towarzysza dalekich eskapad – roweru.

Informacje o Fundacji Rak’n’Roll

Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Od samego początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. To właśnie dzięki takim projektom Fundacji Rak’n’Roll jak „Kalendarz Gwiazd”, warsztaty „Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć”, „Porządki na głowie”, kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie, o to aby chorować godnie i żyć z radością.
Działalność Fundacji z jednej strony skupia się na pomocy osobom już chorym na raka, a z drugiej podejmuje próbę zmiany wizerunku tej choroby w szerszej społecznej świadomości. Dlatego też powstały takie projekty jak „Boskie Matki”, które miały pokazać, że z rakiem można urodzić zdrowe dziecko, czy „Daj Włos”, które zaangażowały tysiące osób w Polsce do oddawania włosów na rzecz produkcji naturalnych peruk osobom po chemioterapii.
W ramach jednego z programów celem fundacji jest odremontowanie poczekalni onkologicznych, tak aby stały się one miejscami bardziej przytulnymi i przyjaznymi. Do tej pory Fundacja z zebranych środków finansowych odremontowała dwie poczekalnie w Katowicach, Olsztynie. W trakcie remontu jest także poczekalnia w Poznaniu i Zielonej Górze.
Marzeniem Magdy Prokopowicz było otwarcie pierwszego w Polsce specjalistycznego oddziału położniczego dla kobiet w ciąży z chorobą nowotworową. Fundacja dąży do realizacji także tej misji.
 ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2019 - 06 - 19
 
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 84 |
 8. 85 - 96 |
 9. 97 - 106 |
 1. Żeby we Wrocławiu było normalnie (rowerowo)
 2. Rowerowy Mikołaj we Wrocławiu
 3. Nowe bramy rowerowe, czyli praktyczny poradnik dla wrocławskiego rowerzysty
 4. Weź udział w ankiecie i debacie na temat skradzionych bicykli
 5. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pasie rowerowym na ulicy Wróblewskiego, ale nie chce wam się o to zapytać
 6. Rower we wrocławskiej komunikacji miejskiej
 7. MPK i rowerzyści [Jedziemy! #41]
 8. Interpelacja w sprawie realizacji Programu Poprawy Bezpieczeństwa w aspekcie obecnej polityki rowerowej Gminy Wrocław
 9. Fundacja Rak’n’Roll jedzie na rowerach na Zwrotnik Raka!
 10. Léléphant et la Souris, czyli alzacka przygoda Słonia i Myszy
 11. Ekowystawa „Gmina z klimatem” we Wrocławiu
 12. Niebezpiecznie na Klecińskiej
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa