link_mdr
aktualności
2014 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 76 |
  min min min min min min min min min min min min
26 marca 2014

Zaproszenie na Bike Maraton 13 kwietnia 2014, Mięknia

Już ponad 1100 osób zapisało się do startu w XIV edycji największego w Polsce cyklu zawodów rowerowych dla amatorów. W tym roku na Bike Maraton składa się 10 imprez organizowanych od kwietnia do października w najbardziej malowniczych miejscowościach Polski.

W niedzielę 13 kwietnia w oddalonej o kilka kilometrów od Wrocławia Miękini rusza kolejny sezon Bike Maraton, najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce.
Gmina Miękinia, położona blisko zachodnich granic Wrocławia jest bardzo dobrym miejscem wypadowym na wycieczki rowerowe. Coraz prężniej rozwijająca się sieć gminnych ścieżek rowerowych, powstających wspólnie z Nadleśnictwem Miękinia,  ma stworzyć z Miękini centrum rowerowe nie tylko dla mieszkańców gminy ale również Wrocławia i okolic
    
Trasa pierwszej edycji tegorocznego Bike Maratonu będzie tradycyjnie podzielona na trzy dystanse o różnej długości i skali trudności, wyboru dystansu dokonujemy podczas jazdy:

 • dystans MINI ( liczący 24 km ) – przeznaczony jest dla wszystkich którzy mają rower, kask i odrobinę kondycji, poprowadzony szerokimi szutrowymi i asfaltowymi drogami, bez większych trudności technicznych, z kilkoma niewielkimi podjazdami.
 • dystans MEGA ( 52 km ) – początkowo wspólnie z dystansem Mini, w dalszej części (okolice Zamku na wodzie w Wojnowicach) spora ilość krótkich sztywnych podjazdów na przemian z krętymi, wąskimi zjazdami pozwoli zawodnikom porządnie się zmęczyć.
 • dystans GIGA ( 79 km ) – królewski dystans I edycji Bike Maraton powtarza najciekawszą odcinki w okolicy Wojnowic, pozwalając podwójnie „wyszaleć się” na singlach.

Po starcie dystansów głównych tradycyjnie do zawodów ruszą najmłodsi podczas Dziecięcego Bike Maratonu, czyli bezpłatnych wyścigów w miasteczku sportowym dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Każdy z młodych startujących otrzyma pamiątkowy dyplom i niespodziankę.

Bazą edycji Bike Maraton w Miękini będzie Stadion Gminny położony w samym centrum miejscowości. Gościnność miejscowych władz oraz bliskość innych obiektów zaowocowały bardzo dobrym zapleczem sanitarnym dla zawodników  - w hali sportowej będą udostępnione szatnie, prysznice oraz toalety. Dzięki nawiązaniu współpracy z 10 Pułkiem Dowodzenia Wojska Polskiego z Wrocławia dla zawodników dostępne będą dodatkowe prysznice w mobilnym punkcie sanitarnym. Zwycięzcy poza pucharami i medalami obdarowani zostaną produktami lokalnej Winnicy Jaworek oraz sokami z Maciejowego Sadu. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymają w pakiecie startowym pamiątkową koszulkę t-shirt Bike Maraton 2014.

100 tysięcy zawodników

W ubiegłym roku, w cyklu Bike Maraton wzięło udział w sumie ponad 12 tys. amatorów MTB, a frekwencja z każdym rokiem rośnie. Pilnie śledzimy statystyki naszych imprez. Wiemy, że 2014 rok będzie dla nas przełomowy, bo już po kilku pierwszych wyścigach będziemy mogli powiedzieć, że od początku istnienia zawodów wystartowało w nich 100 tys. kolarzy amatorów.- powiedział Maciej Grabek, pomysłodawca i organizator cyklu Bike Maraton.
Średnia frekwencja na każdych zawodach to  1000 osób, a rekordowy wyścig we Wrocławiu zgromadził w 2011 roku aż 1850 startujących.

W ramach każdej edycji, trasy i dystanse poszczególnych wyścigów są tak dobierane, by mogły wystartować osoby traktujące swoją przygodę z rowerem górskim czysto rekreacyjnie (MINI), ale także Ci, którzy dużo trenują i ścigają się na wyższym poziomie zaawansowania (MEGA i GIGA). W trakcie imprezy realizowane są kampanie edukacyjne związane z bezpieczeństwem jazdy na rowerze i poruszania się po traktach leśnych. Dodatkowo dla kibiców i najmłodszych organizowane są pokazy i zabawy rowerowe.

Nagrody za udział

Cykl Bike Maraton od lat znany jest miłośnikom kolarstwa górskiego nie tylko ze znakomitej atmosfery i dbałości o szczegóły organizacyjne, ale także z faktu, że duża część nagród przeznaczona jest nie dla zwycięzców, ale potencjalnie dla każdego startującego. W specjalnej formule TOMBOLI przyznawane są nagrody za uczestnictwo w zawodach, więc wygrać może każdy. W ubiegłym roku w całym cyklu rozdane zostały nagrody o łącznej wartości 400 tys. zł.

Po każdych zawodach trofea sportowe otrzymują także najlepsi, czyli pierwsze trzy osoby w klasyfikacji: OPEN kobiet oraz OPEN mężczyzn oraz pierwsze pięć osób w każdej z grup wiekowych określonych przez regulamin. Nowością w 2014 r. jest klasyfikacja zespołowa OPEN zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. W sumie na każdej edycji nagradzanych jest blisko dwustu najlepszych zawodników i zawodniczek. 

Terminarz zawodów 2014

Cały cykl Bike Maraton w 2014 r. obejmuje 10 imprez w następujących miejscowościach:

 1. Miękinia (13 kwietnia)
 2. Zdzieszowice (10 maja)
 3. Wałbrzych (24 maja)
 4. Wisła (7 czerwca)
 5. Myślenice (28 czerwca)
 6. Bielawa (19 lipca)
 7. Szklarska Poręba (16 sierpnia)
 8. Poznań (7 września)
 9. Polanica Zdrój (20 września)
 10. Świeradów Zdrój (4 października)

 

Szczegółowy program Bike Maraton 2014, informacje o trasach i wysokości opłat startowych oraz zapisy znajdują się na stronie www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton

Kontakt do biura zawodów
 tel. +48 (075) 76 123 76
e-mail:  biuro@bikemaraton.com.pl

 ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2020 - 01 - 18
 
 
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 76 |
 1. Co ma kanar do bezpieczeństwa rowerzystów?
 2. Zaproszenie na wystawę The Good City 25-30.03.2014, Kino Nowe Horyzonty
 3. Bike Days - Festiwal Filmów Rowerowych 6-8 czerwca 2014
 4. Zaproszenie na Bike Maraton 13 kwietnia 2014, Mięknia
 5. Zaproszenie na Rozmowy Cykliczne (czwartek, 27.03.2014) - Czy i kiedy Polska będzie rowerowa?
 6. Relacja z I Kongresu Rozwoju Ruchu Rowerowego
 7. Uwagi do planów strefowego uspokojenia ruchu na Nadodrzu. Zaproszenie na konsultacje społeczne
 8. Powstaną nowe pasy rowerowe na Mickiewicza
 9. Powstał kontrapas na ul. Dobrej
 10. Uwagi do projektu remontu ul. Wyszyńskiego: od Nowowiejskiej do Mosbacha
 11. Nasze uwagi do projektu remontu ul. Obornickiej - od Bezpiecznej do Bałtyckiej
 12. Czy planowane uspokojenie ruchu na Nadodrzu zostanie tylko na papierze?
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa