link_mdr
aktualności
2014 :
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 76 |
  min min min min min min min min min min min min
26 maja 2014

08-06-2014 - Wrocławskie Święto Rowerzysty / Wroclaw Cycle Fest!

Drodzy rowerzystki i rowerzyści! / Our dear cyclists! (English version below)


Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Wrocławskiego Święta Rowerzysty, które jest największą, niesportową rowerową imprezą w regionie. Kolejny już raz impreza odbywać się będzie pod wspólnym sztandarem Święta Cyklicznego w dużych miastach w Polsce. Jak co roku rowerzyści wezmą udział w Szykownym Peletonie ulicami Wrocławia, który dojedzie na miejsce Bajk-Pikniku.

Impreza jest organizowana przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową, przy wsparciu GMINY WROCŁAW. Sponsorem głownym jest firma KELLYS.


 

 

 

 

Marchewka, czyli jakie mamy dla was konkursy:)

 

W KONKURSACH DO WYGRANIA SĄ AŻ 3 ROWERY,

SAKWY, ZAPIĘCIA I INNE ROWEROWE GADŻETY!

 

Jak co roku, impreza oznacza nie tylko dobrą zabawę i niezapomniane przeżycia, ale także jest to szansa na zgarnięcie fajnych nagród rowerowych w naszych konkursach:)

 

ROWER OD IM-MOTION

Mamy dla Was piękny rower marki Specialized Bicycles model Hardrock Sport, koła 26" w kolorze czerwonym, o wartości 2099 zł, ufundowany przez sieć sklepów rowerowych IM-Motion!

By wygrać rower należy:

1. Wymyślić slogan reklamowy, który zawierać będzie w sobie nazwę IM-Motion i wysłać go na nasz adres: wro.swieto@gmail.com, w tytule maila wpisując: "konkurs Im-Motion".

2. Polubić fanpage Wrocławskie Święto Rowerzysty.

3. Wziąć udział we Wrocławskim Święcie Rowerzysty 8 czerwca 2014r., bowiem podczas Bajk Pikniku w Parku Tołpy zostanie ogłoszony zwycięzca, bądź zwyciężczyni!

Zgłoszenia przyjmujemy do 7 czerwca do godziny 12:00!!!

 

ROWER OD ROWERÓW STYLOWYCH

Sklep i serwis RoweryStylowe.pl z ul. Komuny Paryskiej ufondował dla Was śliczną, holenderską dameczkę Batavus Old Dutch n3 o wartości 2099 zł zł!

By wygrać rower należy:

1. Wziąć udział w Szykownym Peletonie (peletonie rowerzystów Wrocławskiego Święta Rowerzysty 2014) w odpowiednim, szykownym stroju :)

2. Wziąć udział w konkursie na Bajk Pikniku, gdzie na scenie jury będzie wybierać najlepiej ubranego rowerzystę lub rowerzystkę.

3. Na scenie podczas Bajk Pikniku prawidłowo odpowiedzieć na pytania zadane przez Oficera Rowerowego, związane z rowerowaniem miejskim.

 

ROWER OD HARFA-HARRYSON

Mamy coś dla małego zawodnika lub zawodniczki! Nasz sponsor Dolnośląskie Centrum Rowerowe Harfa Harryson ufundował rower FELT BMX Sector Mini, na kołach 20 cali, w kolorz żółtym (real foto poniżej), na ramie 17,5 cala, o wartości 1090 zł! Rower idealny dla dziecka w wieku 6-8 lat :)

Ten typ roweru - BMX jest idealny do ścigania się po torze, dlatego organizujemy „wyścigi” dla dzieci w przedziale wiekowym 6-8 lat.

By wygrać rower należy:

1. Przyjechać na pl. Nowy Targ z rodziną i wziąć udział w przejeździe.

2. Zgłosić się w specjalnym punkcie na Bajk Pikniku do udziału w konkurencji. Informacja będzie podana ze sceny.

3. Wygrać "wyścig" :) "Wyścig" będzie zupełnie bezpieczny, polegać będzie bowiem na jak najwolniejszym przejechaniu (własnym rowerem) slalomu, przy utrzymaniu równowagi i bez podpierania się nogami. Szczegóły w Parku Tołpy!

Ilość zgłoszeń może zostać ograniczona, jeśli zainteresowanie przekroczy nasze możliwości czasowe. Wówczas decydować będzie kolejność zgłoszeń.
 

 

MAŁA SAKWA+U-LOCK+POMPKA+LICZNIK+BŁOTNIK

Nasz sponsor Dolnośląskie Centrum Rowerowe Harfa Harryson ufundował również zestaw składający się z małej sakwy, u-locka, pompki, błotnika tylnego oraz licznika.

By wygrać zestaw należy:

Wziąć udział we Wrocławskim Święcie Rowerzysty i nakręcić klip video z imprezy :)

Regulamin:

 • Wymagania techniczne prac konkursowych: filmik z dźwiękiem, o rozdzielczości min. 1920 x 1080, o długości min. 25 sekund.
 • Filmik prosimy umieścić na serwerze streamowym (youtube, vimeo, etc.), z możliwością umieszczania filmiku na innych serwisach, a także wysłać za pomocą transferu w formacie mp4 na nasz adres: wro.swieto@gmail.com
 • Jedna osoba może złożyć jedną pracę.
 • W związku z ogłoszeniem wyników konkursu, uczestnicy wyrażają zgodę na podanie danych osobowych (imię, nazwisko) do publicznej wiadomości oraz zgodę na ich przetwarzanie przez Organizatora na potrzeby konkursu.
 • Autorzy prac konkursowych przekazują nieodpłatnie na rzecz Organizatora prawa do nieodpłatnego i bezterminowego korzystania z prac konkursowych.
 • Prace należy nadsyłać na adres wro.swieto@gmail.com w terminie do końca dnia 16 czerwca.
 • O rozstrzygnięciu konkursu decyduje jury złożone z przedstawicieli Organizatora.
 • Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację warunków niniejszego regulaminu.
 • Organizatorem jest Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

 

MAŁA SAKWA+ŁAŃCUCH+POMPKA+LICZNIK+BŁOTNIK

Nasz sponsor Dolnośląskie Centrum Rowerowe Harfa Harryson ufundował również zestaw składający się z małej sakwy, grubego łańcucha ze stali hartowanej, pompki, błotnika tylnego oraz licznika.

By wygrać zestaw należy:

Wziąć udział we Wrocławskim Święcie Rowerzysty i zrobić fotorelację z imprezy :)

Regulamin:

 • Wymagania dla prac konkursowych: zbiór min. 10 zdjęć o rozdzielczości min. 2048x1536, w formacie tif / raw / jpg.
 • Zdjęcia prosimy wysłać spakowane na adres: wro.swieto@gmail.com
 • Jedna osoba może złożyć jedną pracę (paczkę).
 • W związku z ogłoszeniem wyników konkursu, uczestnicy wyrażają zgodę na podanie danych osobowych (imię, nazwisko) do publicznej wiadomości oraz zgodę na ich przetwarzanie przez Organizatora na potrzeby konkursu.
 • Autorzy prac konkursowych przekazują nieodpłatnie na rzecz Organizatora prawa do nieodpłatnego i bezterminowego korzystania z prac konkursowych.
 • Prace należy nadsyłać na adres wro.swieto@gmail.com w terminie do końca dnia 16 czerwca.
 • O rozstrzygnięciu konkursu decyduje jury złożone z przedstawicieli Organizatora.
 • Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację warunków niniejszego regulaminu.
 • Organizatorem jest Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

 

U-LOCK

 

Często zajmujemy się edukowaniem rowerzystów w temacie zabezpieczania rowerów przed kradzieżą. W tym celu prowadzimy pokazy (testy) różnego rodzaju zapięć rowerowych. Do testów używamy niepotrzebnych (zepsutych, starych) zapięć, które następnie traktujemy różnymi narzędziami.

Przynieś nam swoje stare, niepotrzebne zapięcie rowerowe. Podpisz je (np. doczep kartkę z imieniem i nazwiskiem). Wśród darczyńców rozlosujemy nowego, sprawnego U-LOCK'a!

(zdjęcie poglądowe)

Zapięcia będziemy zbierać na Bajk-Pikniku, na stoisku organizatora. Po zakończeniu zbiórki rozlosujemy wśród podpisanych starych zapięć właściciela nowego zapięcia:)

 

NA FIKSIE

Nasi sponsorzy: RGG - rowery na wymiar, funduje dla najładniejszego fix'a drewnianą kierę, a Pro Shop kolorową oponę. Ostrokołowcy - szykujcie swoje rumaki! :)

 

NA TANDEMIE

Dla najładniejszego tandemu nasz sponsor - Szkoła Tańca No Limits funduje karnet dla dwóch osób na dowolny miesięczny kurs tańca. Ponadto, bar Frankie's daje voucher na lunch dla dwóch.

 

Po co jest to Święto?

W Polsce rower wciąż jeszcze jest jednoznacznie kojarzony ze sportem. Tymczasem światowe i europejskie miasta o najwyższej jakości życia mieszkańców to miasta, które mocno postawiły na transport rowerowy. Chcemy popularyzować ideę rowerowego miasta, po którym można wygodnie i szybko się przemieszczać, w którym hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, oddycha się czystym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie i bezpiecznie dostać się do szkoły.

Dlatego już drugi rok z rzędu przyświeca nam hasło: Śluzy malować – zalegalizować! Postulujemy bowiem jak najszybsze dokończenie przez Rząd RP nowelizacji rozporządzeń wykonawczych w Prawie o Ruchu Drogowym, co pozwoli na budowę bezpiecznych rozwiązań w infrastrukturalnych (zobacz więcej).
 

Program Święta

Prolog: Zlot Gwiaździsty

Zlot Gwiaździsty, to grupowy dojazd uczestników Wrocławskie Święto Rowerzysty z odległych miejsc do centralnego punktu zbiórki.

Zlot ma za zadanie ułatwić dojazd do centrum osobom mieszkającym poza Wrocławiem lub jego centrum, a także osobom ceniącym sobie towarzystwo innych rowerzystów! Wzorujemy się tu na berlińskim Sternfahrcie i na tradycyjnym zlocie Szczecińskim.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, jedziemy z trzech kierunków: z północy, południowego wschodu i zachodu Wrocławia. Strumienie z tych kierunków łączą się w centrum Wrocławia, na placu Nowy Targ, skąd wspólnie wyruszymy w Szykownym Peletonie Wrocławskiego Święta Rowerzysty :)

UWAGA! Zlot Gwiaździsty jest prowadzony na zasadach ogólnych, każdy uczestnik jedzie na własną odpowiedzialność. Każda z tras będzie jednak prowadzona przez naszych przewodników.

Z ZACHODU:

START : Leśnica – Pętla Tramwajowa – 10.10
1) Skrzyżowanie Stabłowicka/Główna - 10.20-10.25
2) Skrzyżowanie Maślicka/Królewiecka/Brodzka - 10.30-10.35
3) Stadion Miejski (Al. Śląska) – 10.40-10.45
4) Astra – 10.55-11.00
5) Magnolia – 11.05-11.10
6) Plac Strzegomski – 11.10-11.15
7) Plac Jana Pawła II –11.15- 11.20
META: Plac Nowy Targ - 11.30

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

ZE WSCHODU:

START: Siechnice ( plac przed Urząde Gminy) 10:00
1) Święta Katarzyna (dawny Urząd Gminy) 10:15-10:20
2) Zacharzyce 10:20-10:25
3) PKP Brochów (parking) 10:30-10:35
4) Tarnogaj pętla (zatoka przy ul. Gazowej) 10:40-10:45
5) Gaj (krańcówka) – 10:45-10:50
6) AquaPark (róg ul. Borowskiej/ul. Kamiennej) 11:00-11:05
7) Dworzec PKP Główny (ul. Peronowa) –11:05- 11:10
META: Plac Nowy Targ - 11:20

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Z PÓŁNOCY 1:

START : Psie Pole - Ryneczek – 10.40
1) C.H. Korona – 10.50-10.55
2) XIV LO – 11.00-11.05
3) Kromera – 11.05-11.10
4) Park Słowiański – 11.15-11.20
5) Plac Bema –11.20- 11.25
META: Plac Nowy Targ - 11.30

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Z PÓŁNOCY 2:

START: pętla autobusowa Kamieńskiego - 10:50
1) Krzyżówka ulic: Bałtycka, Żmigrodzka, Kamieńskiego (od Kamieńskiego) 11.00-11.05
2) Różanka - Zawalna - 11.05-11.10
3) Plac Powstańców Wielkopolskich - 11.15-11.20
META: Plac Nowy Targ - 11.30

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

ZACHĘCAMY, BY DOŁĄCZAĆ SIĘ DO NAS NA TRASIE!!!!!!

Po dojechaniu na metę, startujemy ponownie w...

 

Część 1: Szykowny Peleton → 12:00 Plac Nowy Targ

W ubiegłym roku w peletonie jechało niemal 3,5 tys. osób. Liczba użytkowników roweru we Wrocławiu stale rośnie, a wielki Szykowny Peleton to doskonała okazja, by zamanifestować swoją obecność na drogach, upomnieć się o swoje prawa i zwrócić uwagę władz miasta oraz innych użytkowników ruchu drogowego na sprawy bezpieczeństwa. Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem.

Trasa tegorocznego przejazdu:


Pokaż WŚR 2014 trasa peletonu na większej mapie

Część 2: Bajk Piknik → 14:00 Park Tołpy

Rowerowy Piknik to przyjemna forma spędzenia wspólnie niedzielnego popołudnia w gronie rowerzystów i rowerzystek. Na piknikowiczów jak co roku czekają:

 • akcja znakowania rowerów przez policję (zobacz kto może oznakować rower >>>)
 • darmowa klinika Doktora Bike'a
 • pokazy sprzętu rowerowego
 • konkursy z cennymi nagrodami
 • testy zapięć rowerowych
 • występy muzyczne
 • punkty gastronomiczne
 • i inne...

40 rowerów miejskich za darmo

Wrocławski Rower Miejski - Nextbike Polska udostępni 40 darmowych rowerów specjalnie na Wrocławskie Święto Rowerzysty!

To oferta dla wszystkich, którzy nie posiadają własnych rowerów, albo bardziej pasuje im (z różnych powodów) wybrać się na Paradę Rowerową rowerem miejskim :)

 

Więcej na ten temat przeczytasz >>> TUTAJ <<<

* * *

Wrocławskie Święto Rowerzysty jednoczy środowiska rowerowe. Razem piknikują użytkownicy rowerów górskich, rowerów miejskich, rodziny z dziećmi, miłośnicy BMX, miłośnicy zabytkowych rowerów, kurierzy rowerowi, użytkownicy rowerów poziomych i handbike'ów.

Zapraszamy po więcej na fanpage: Wrocławskie Święto Rowerzysty oraz na "firmową" stronę Wrocławskiego Święta Rowerzysty (tamże także poprzednie edycje)

Bądźcie z nami!

Sponsorem głównym Święta Rowerzysty jest firma KELLYS

 

Karolina Micuła

* * *

Początek czerwca będzie gorący rowerowo! Oprócz Święta we Wrocławiu odbywać się będą także inne, arcyciekawe eventy promujące cyklistykę :) 

Imprezy skoordynowane są ze Świętem Rowerzysty, nie ma obawy przed koniecznością wybierania między wydarzeniami:)

 

Bike Days - Festiwal Filmów Rowerowych

W dniach 6-8 czerwca 2014, organizowany jest przez Kino Nowe Horyzonty Festiwal Filmów Rowerowych.

BIKE DAYS to:
 • 4 sekcje
 • 12 filmów
 • debata
 • koncerty
 • wystawa

Więcej info >>>TUTAJ<<<

 

VELODREAM - Out Of STH

W dniach od 30 maja do 31 sierpnia 2014 odbywać się będzie Biennale Sztuki Zewnętrzenej Out Of Sth. W ramach Biennale prezentowana będzie wystawa Velodream. Motywem przewodnim wystawy jest rower :)

OUT OF STH to:

 • wystawa / wernisaż 30.05.2014
 • działania miejskie

 

Więcej info >>>TUTAJ<<<

 


What is Wroclaw Cycle Fest?

Wroclaw Cycle Fest is the biggest non-competition cycling event in Lower Silesia in Poland. It’s primary goals are to promote the bicycle as a perfect mean of transport and to encourage the idea of human-friendly built city.

The Wroclaw Cycle Fest is organised by Wrocławska Inicjatywa Rowerowa (WIR – Wroclaw Cycling Initiative) - local bike advocacy group, established in 2006. For many years we have been organizing bike demos in the beginning of June, as well as on the occasion of Car Free Day in September.

Upcoming edition of the Cycle Fest is to be held on 8th of June 2014. See you there!

Wrocław Cycle Fest is a part of a nation wide bike event called Cyclic Fest.

Cyclic Fest

is an initiative of Polish cyclists' organisations network called Miasta dla Rowerów (Cities for Bicycles).

Every year Cyclic Fest gathers more and more cycle rides across the country. They all take place on the same day and have a common main theme.

The 2014’s Fest main theme

The main theme of this year’s event is a plea for bike-friendly amendment of executive ordinances of Polish Traffic Code. The Cities for Bicycles network point out that current laws are contrary to amended in 2011 Traffic Code and that they obstruct proper (bike-friendly) traffic setup. Meanwhile, the project of appropriate changes in regulations has ben already delivered to the Ministry in 2008.

Wrocław Cycle Fest: 8th of June, 2014

Wrocław Cycle Fest is approaching!

Be on Sunday, 8th of June at Nowy Targ sq, we start at midday!

As every year, a very stylish Chic Peloton will ride through the streets of Wrocław. We will finish at the Bike Picnic in Tołpa Park. There, you will have a a chance to win bicycles, saddlebags, locks and other cycling gadgets.

Wrocław Cycle Fest is organized by Wroclaw Cycling Initiative, with support from the City Hall. Our main sponsor is KELLYS.


 

 

Bicycles are still almost only considered in Poland as equipment for athletes, while the most prominent cities of the world, especially those with the highest quality of living, are focusing on cycling as a ordinary mean of transport. We want to popularize that idea of urban space in which it is possible to be mobile without a car, where the noise doesn't disturb everyday life, where the air is fresh and clean, where children are able to go to school by themselves safely.

This year we want to ride, same as last year, for better bicycle infrastructure. We want the government to adopt Polish regulations to European standards, so that it will be possible to bulid safe roads for cyclists!
 

Part one: Chic Peloton → 12:00 AM Nowy Targ Square

Last year we gladly recorded almost 3.5 thousand cyclists in the peloton. More and more people are jumping on bicycles, and the Chic Peloton is the perfect chance to show off this presence, remind everyone of the rights and bring the attention of the local authorities and other road users to the problems of safety. For some it's a unique chance to ride down from the sidewalks and take the street, contrary to their typical illegal bike travel, when they do not feel safe enough between cars.

Map of the ride:


Pokaż WŚR 2014 trasa peletonu na większej mapie

Part two: Bike Picnic → 2:00 PM Tołpa Park

It's a pleasant form for spending time together on that specific Sunday afternoon. There will be contests and prizes to give away, free of charge bike service „Dr Bike”, police bicycle registry point, special events for children, tasty food and tons of other cycling stuff. Wrocław Cycle Fest helps to unite cyclists. You'll see mountain-bikers, day-by-day bike commuters, BMX riders, fans of vintage bicycles, families with children, bike messengers, hand-bikers and many other all together in one place.

JOIN US AND CELEBRATE THIS UNIQUE DAY WITH HUNDREDS OF OTHER CYCLISTS! :)

More info on our fan page

See also our main page Wrocław Cycle Fest

Wrocławska Inicjatywa Rowerowa is the organizer of the event, supported by the City of Wrocław.

Karolina Micuła


Impreza odbywa się dzięki wspraciu finansowemu ze strony Urzędu Miasta Wrocław:

Mecenat

a także naszych sponsorów:

Sponsor główny

Pozostali sponsorzy

 

Catering

Partnerzy

   

Patronat medialny

   

Organizator

Organizatorem jest Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, członek sieci organizacji rowerowych Miasta dla Rowerów. 

 ilosc komentarzy:
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ - dnia 2019 - 01 - 19
     
   
lista pozostałych artykułów w dziale aktualności
 1. 1 - 12 |
 2. 13 - 24 |
 3. 25 - 36 |
 4. 37 - 48 |
 5. 49 - 60 |
 6. 61 - 72 |
 7. 73 - 76 |
 1. 17 maja 2014 (sobota) - Rowerowa Noc Nadodrza
 2. Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy - II edycja
 3. Velodream - wystawa w ramach Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH
 4. Zaproszenie na II Kongres Rozwoju Ruchu Rowerowego, Lublin 16-17 czerwca 2014
 5. 08-06-2014 - Wrocławskie Święto Rowerzysty / Wroclaw Cycle Fest!
 6. Śniadania Rowerowe serwujemy w czwartek (5.06) i piątek (6.06)
 7. 40 rowerów za darmo na Wrocławskie Święto Rowerzysty do Nexbike!
 8. II Kongres Rozwoju Ruchu Rowerowego w Lublinie - podsumowanie
 9. Relacja z Wrocławskiego Święta Rowerzysty 2014
 10. Zaproszenie na akcję Odjazdowy Bibliotekarz - sobota 14.06
 11. Asfalt na wałach - w Krakowie i na Kozanowie
 12. Zapraszamy do prądotwórczej zabawy w Ekocentrum - 28 i 29.06
 
home
o nas
działania i opinie
miasto
rekreacja
biblioteka
warto wiedzieć
aktualności
prasa